حرف آخر – سایت مرکزی حرف آخر| وارد شوید| ثبت نام کنید

غلامحسین شیروانی

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده
تاریخ: 19 خرداد 1399
بازدید: ۷
شیروانی حرف آخر

معرفی استاد غلامحسین شیروانی مدرس درس شیمی حرف آخر

استاد غلامحسین شیروانی یکی از شناخته شده ترین چهره های آموزش شیمی در ایران می باشد که چند سالی است حتی از او با عنوان سلطان شیمی ایران در زمینه تدریس شیمی یاد می شود. نحوه تدریس استاد غلامحسین شیروانی، الگوهای ساده ای که در زمینه تدریس ارائه دادند و ساده کردن مباحث شیمی و … از جمله دلایلی است که ایشان را به عنوان استاد مسلم درس شیمی می دانند. اما معرفی و آشنایی با استاد شیروانی به این بخش محدود نمی شود. در ادامه بیشتر با ایشان و فعالیت هایی که داشته اند آشنا می شویم.

بیوگرافی استاد غلامحسین شیروانی

استاد شیروانی دارای تحصیلات شیمی آلی در مقطع دکترا می باشند که تحصیلات خود را در دانشگاه خوارزمی به اتمام رسانده اند و از آن پس هم به عنوان هیات علمی در دانشگاه مشغول به فعالیت هستند و هم به دلیل توانایی بالایی که در زمینه تدریس درس شیمی دارند، به عنوان مدرس این درس هم فعالیت دارند. دکتر غلامحسین شیروانی به عنوان مدرس و مولف در دپارتمان شیمی موسسه حرف آخر صاحب سبک هستند و شیوه نوینی که در ارائه مطالب بیان داشته اند باعث شده است تا داوطلبان رشته های علوم تجربی و ریاضی بتوانند در کمترین زمان ممکن مطالب شیمی پایه های دهم تا دوازدهم نظام جدید را به خوبی متوجه شده و بالاترین میزان درصد پاسخگویی مثبت به آزمون درس شیمی کنکور را کسب نمایند.

سوابق تدریس استاد شیروانی، مدرس درس شیمی موسسه حرف آخر

دکتر شیروانی به دلیل درجه و دانش علمی بالایی که در مبحث شیمی دارند، دارای سوابق کاری و تدریسی مهم و بسیاری در امر آموزش درس شیمی چه در مدارس و چه در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی هستند. از جمله آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 • مدرس در مدارس نمونه و خاص مانند فرزانگان و تیزهوشان
 • مدرس درس شیمی در موسسه قلم چی
 • مدرس و مولف در موسسه حرف آخر
 • طراح سوالات درس شیمی آزمون های آزمایشی
 • استاد مدعو در شهر های ارومیه ، تبریز ، شیراز ، اصفهان و …
 • استاد دانشگاه
 • دارای بیش از ۵۰ عنوان مقاله علمی در زمینه شیمی در نشریات بین المللی

 

تالیفات استاد غلامحسین شیروانی مدرس درس شیمی در موسسه حرف آخر

دکتر غلامحسین شیروانی به عنوان مدرس و مولف در حرف آخر فعالیت دارند و تا کنون چندین مجموعه آموزشی برای آمادگی کنکور را تهیه کرده اند که در آنها مفاهیم و مسائل شیمی را با استفاده از شیوه ۳ الگویی که ارائه داده اند، آموزش می دهند. از جمله این مجموعه ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • مجموعه شیمی جامع ۶۰۴۰ نظام جدید
 • مفاهیم شیمی پایه دهم و یازدهم
 • مفاهیم شیمی پایه دوازدهم
 • مسائل شیمی پایه دهم و یازدهم و دوازدهم

 

ویژگی تدریس شیمی کنکور استاد شیروانی

درس شیمی یکی از دروس تخصصی رشته های ریاضی و گروه علوم تجربی می باشد که هم شامل مفاهیم و هم از جمله دروس محاسباتی می باشد و بعضا سوالات کنکور علاوه بر مفهمومی بودن و حل مسئله، به صورت ترکیبی هم بیان می شود. در این بین خود درس شیمی چون شامل فرمول های بسیاری است و نیازمند به خاطر سپاری برخی ساختارها می باشد، از جمله دروس سنگین و وقت گیر محسوب می شود و داوطلبان صرفا به خواندن مفاهیم آن بسنده می کنند و از این رو در سال های اخیر شاهد درصدهای پایینی در درس شیمی بوده ایم. اما استاد غلامحسین شیروانی با ارائه الگویی که خود مبدع آن هستند توانسته اند دانش آموزان را از حفظ کردن حجم بالای فرمول ها بی نیاز کنند و کافی است تنها نقشه راه و سه الگویی که ایشان ارائه می دهند را اجرا کنند تا بتوانند درس شیمی در آزمون را به خوبی پاسخگو باشند. این الگوها به قدری آسان و راهگشا هستند که در کوتاهترین زمان ممکن داوطلب می تواند آنها را فرا گرفته و در آزمون از آنها استفاده کند. با ذکر این نکته که دانش آموز کاملا در ابتدا با مفاهیم اصلی آشنا می شود و بعد این الگوها آموزش داده می شود.

Screenshot 406 300x166 - غلامحسین شیروانی

شیوه تدریس استاد شیروانی در موسسه حرف آخر

در مجموعه های آموزشی ارائه شده توسط استاد غلامحسین شیروانی، تمامی مباحث با استفاده از انیمیشن و تصویر سازی آموزش داده می شود و به این ترتیب آموزشی جذاب و به دور از کسالت را دانش آموزان خواهند داشت. شیوه تدریس تصویر سازی باعث فهم عمیق تر مفاهیم و مطالب می شود و از این رو به خاطر سپاری را بهتر و عمیق تر می کند. در طول دوره، دکتر شیروانی در ابتدا به تدریس مبحث مورد نظر پرداخته و سپس الگوهای کاربردی خود را آموزش داده و در نهایت بر اساس این آموزش ها به حل و بررسی تست های کنکور سال های گذشته و تست های تالیفی می پردازند.

0/5 (0 نظر)
برچسب‌ها:

حرف آخر

هیمن خزمه مشاوره موسسه حرف اخر

دیدگاه‌ها

موسسه حرف آخر

موسسه آموزشی حرف آخر با هدف ارائه جدیدترین تکنولوژی آموزش و نسل جدید آموزش در سال 1390 با مدیریت عبدالرضا منتظری بصورت رسمی کار خود را آغاز نمود و با بکارگیری اساتید مجرب و نامی، محصولات با کیفیتی در زمینه کنکور تولید نمودند.

دسترسی سریع

۰۹۱۲۹۷۲۴۸۲۰
با ما در تماس باشید

طراحی ، توسعه و پشتیبانی : شرکت توسعه تجارت الکترونیک نویال